Gyakran Ismételt Kérdések - GYIK

Tudnod kell, hogy Ázsiába utazol!

Itt helyi viszonyok uralkodnak, előfordulhat, hogy a számunkra megszokottól eltérő a helyiek gondolkodás módja, lehetnek hiányosságok a kiszolgálásban és a szervezésben.
A hajós utaknál elő fordulhat, hogy móló hiányában a vízben kell a hajóra lépnünk, ez itt teljesen megszokott.
De hát ettől ez még mindig egy csodálatos és különleges hely, éppen ebben rejlik a dolog varázsa.

Egy kis bevezető Baliról… Bali csodás sziget, gyönyörű tengerpart, és korallzátonyok, mesés vulkánok, gazdag kulturális és természeti kincsek, remek szállodai szolgáltatások – ez vár azokra, akik úgy döntenek, Bali szigetén töltik egzotikus nyaralásukat. De ez még nem minden, hiszen a csodás szigetet „1000 templom szigeteként” is nevezik, és ez is jelzi, hogy az indonéz szigetvilág egyik legismertebb szigetén számos történelmi és kulturális emléket is bejárhat.


Az életre szóló élmény szinte garantált!

Új, kedvező foglalási feltételek – Bali

Bali 2022.03.24-től karantén és előzetes vízum kérelem nélkül látogatható a turisták számára, jelenleg Oltási Igazolványt és PCR tesztet sem kérnek.

Már látni, hogy a 2022 márciusi nyitást követően jelentősen megnövekedett az utazási kedv ebbe a térségbe is, mely áremelkedést vont maga után, de még így is nagyon olcsó helynek számít Bali!

ÉRDEMES JÓ ELŐRE FOGLALNI! 

A mielőbbi foglalással biztosíthatjuk helyünket a kívánt szállodákban és dátumokon, valamint kikerülhetjük az esetleges áremelkedést.

A Last Minute jelentkezés azt is eredményezi általában, hogy a kiválasztott dátumon már telítettek lesznek a szállodák, drágábbak lesznek a repülőjegyek.  Ne reménykedjünk, hogy később majd olcsóbb lesz…Ez régen így volt talán, de most már nem jellemző.

A nálunk befizetett, befoglalt utazások, programok esetén a későbbi, esetleges áremelkedés nem lesz hatással az utazás árára!

Foglalás 1. lépése:

Kérjük töltse ki az oldalunkon lévő ” Utazási Ajánlat Kérés 2 Hetes Bali Nyaralásra” menü pont alatt lévő oldalt.

vagy

Emailben kérjük megadni mikortól meddig és mennyien szeretnének hozzánk jönni, milyen jellegű szállásra van szükség. Messengeren, WhatsUp on, Viberen történt megkeresésekre válaszolunk, de konkrét ajánlatot itt nem tudunk küldeni. Válasz emailben küldjük a konkrét ajánlatot, menetrenddel, árakkal, részletekkel. Ezt elfogadhatja, vagy más ajánlatot kérhet.

Foglalás 2. lépése:

Ajánlat elfogadása esetén kérünk útlevél másolatokat, lakcímet, és egy mobil számot (egy családnak, társaságnak egy mobil szám és lakcím is elég – amennyiben egy számlát kérnek). Ha nincs még készen az útlevél, akkor az útlevélben majdan szereplő módon kérjük megadni az utasok nevét és születési adatait, ezek később az útlevélben nem változhatnak! Ezeknek birtokában mi leadjuk a repjegy kérelmet magyar partner irodánknak, aki emailben küldi a repülőjáratok pontos menetrendjét, és a járatok árának bekérő számláját.

Mi ezzel egy időben szintén emailben küldjük a szállásokra, transzferekre az előlegbekérő (30%-ék) számláját Indonéz irodánkból.

Foglalás 3. lépése:

 Amint beérkezett a repjegyek árának ellenértéke, magyar partner irodánk küldi a repülőjegyeket, és amint beérkezett az előleg Indonéz irodánkba, mi is befoglaljuk a szállásokat és transzfereket, és küldjük a visszaigazoló számlát emailben, ezzel már lehet Sztornó biztosítást magyar partner irodánkban.

Ezt követően:

A fakultatív programokat indulás előtt legkésőbb 35 nappal kérjük jelezni, ezek 30%-ék előleg befizetésével foglalhatók, a fennmaradó összeget a helyszínen kell csak kifizetni. Last minute fakultatív program foglalásokat nem nagyon tudunk elfogadni. 

Indulás előtt 4 nappal küldünk egy emlékeztető emailt az Utazás előtti Fontos Információkkal. Ebben le lesz írva pontosan hol várjuk majd a Bali reptéren, és mi a legegyszerűbb módja túl jutni a reptereken. Valamint a Vízum fizetési és turisztikai illetékeket, Vámnyilatakozatot hogy lehet legegyszerűbben megoldani majd itt.

Repülőjegyeket jellemzően ezeknél a légitársaságoknál vásárolunk: Emirates, Turkish és Qatar Airways. A repülőjegyeket a korábbi gyakorlatnak megfelelően a foglalást követő 2-3 napon belül meg kell vásárolni. Az újdonság, hogy lehet Sztornó biztosítást kötni ami visszafizeti a teljes befizetett összeget.


Az utazás megkezdése előtt több, mint 35 napon túl a szállodák, kirándulások többnyire díjmentesen (de nem minden esetben) módosíthatók (más dátum, más szálloda).
35 napon belül a szállodák, kirándulások időpontjai felár ellenében módosíthatók a szabad helyek függvényében. Ugyanazon szállodán belül magasabb szobakategóriára vagy magasabb ellátásra történő módosítás díjmentes, csak az árkülönbözet fizetendő.
35 napon belül a szállodák, kirándulások törlése csak kötbér mellett lehetséges, egyes esetekben a teljes összeg átcserélhető voucherre, mely 1 éven belül használható fel. A voucher nem átruházható.

Biztosítások:
Az utazáshoz kiemelten fontos biztosítás megkötése, mely az alap betegségek mellett fedezetet nyújt a COVID-19 vírus okozta megbetegedés miatt szükségessé vált sürgősségi orvosi és mentési költségekre is. Az általunk kínált biztosítás fedezetet nyújt az ilyen esetekre is.
Amennyiben Sztorno biztosítással kiegészített kombinált biztosítást kötünk, akkor betegség miatti útlemondás esetén a biztosító a megfelelő orvosi igazolás mellett visszatéríti a befizetett nyaralás (szállások, transzferek, fakultatív programok) árát. Az útlemondás történhet Covid-19 megbetegedés miatt is.

Az útlevélnek a haza indulástól számított 6 hónapig érvényesnek kell lennie.
Bízunk benne, hogy jelen tájékoztató segítséget nyújt a foglalásokkal kapcsolatban felmerült kétségek eloszlatásában. További kérdés esetén állunk rendelkezésükre.

Mindenképp érdemes előre gondolkodni! Július/augusztus abszolute csúcsszezonnak számít Balin, ekkor rengeteg Ausztrál és Jávai turista lepi el Balit, ebből következően ilyenkor drágábbak a szállodák (sokszor nincs is hely), de valami érdekes ok miatt az Európából érkező légijáratok ára is az egekbe szökik! Volt már rá példa, hogy már márciusban háromszoros áron lehetett csak repjegyet kapni Balira!

December szintén nagyon felkapott időszak, ide az előbbi szabály vonatkozik, érdemes tehát ezekre az időszakokra 8-10 hónappal előre foglalni!

Az ezeken kívül eső időszakokra is jellemzően 4-5 hónappal célszerű előre foglalni.

Az a tapasztalatunk, hogy ezen túlmenően a repjegyeket augusztus 20 és december 24 után kezdik el befoglalni az utasok, tehát ekkortól a repjegy árak elkezdenek emelkedni. Ezen dátumok előtt kell tehát foglalni!

Last minute kedvezményre ne nagyon számítsunk, nem lehetetlen, hogy találunk majd valamit, de erre nem nagyobb az esély 20%-nál.

 

Egyáltalán nem mindegy mely területet választod Balin a nyaralásodhoz!

Itt ismertetést adunk arról melyik terület mit tud:

Kuta, Canggu, Seminyak:

Fasza helyek, de zsúfolt

Sanur:

Visszafogott, kellemes hely

Amed:

Igazán kellemes hely, nyugodt, tele természeti látványosságokkal, beachekkel

Ubud:

Zsúfolt, jógásoknak való

Nusa Dua:

Félsziget, luxus hotelekkel, távol mindentől

Ez légitársaságtól függ, általában 23 és 30 kg között van a feladandó bőrönd súlyhatára.
7 kg lehet a kézipoggyász. Egy kis kézitáska vagy laptop táska még ezen felül általában megengedett.
A bőröndöket célszerű megjelölni, nehogy tévedésből más vigye el. Jelölés lehet pl. matrica, szalag, cipőfűző.
<br><br>

Balira Budapestről 1-2 átszállással lehet eljutni.
<br>A repülőjegyeket több hónappal indulás előtt célszerű beszerezni, mivel a jegyárak nagyon gyorsan és akár több hónappal indulás előtt (különösen július/augusztusban illetve a decemberi csúcsszezonban) már akár a triplájára is emelkedhetnek!
<br>Légitársaságtól és útvonaltól, valamint az átszállások számától függően általában 16-24 óra alatt lehet eljutni Balira. Az átszállások lehetnek: Dubai, Dohában, Isztambul, Moszkva, Jakarta, Kuala Lumpur, Szingapúr…
<br><br>

Balin csak egy repülőtér található – a Denpasar Ngurah International Airport. A repülőtérnek két terminálja van, amelyek belföldi és nemzetközi járatokra vannak kijelölve. A repülőtér rendelkezik minden modern felszereltséggel, amely kényelmet nyújt az utasok számára.

Indonéziaba VOA (Visa On Arrivel – helyszinen fizetett vízum – 35 USD) vízummal lehet belépni legfeljebb 30 napig (az érkezés napja és a távozás napja mind a 30 napba beleszámít), és csak turisztikai célokra. A 30. napon el kell hagynia az országot.
<br>
2024. február 14-től Balira érkező külföldi turistáknak új, turisztikai illetéket kell fizetniük. Ez 150.000 IDR/fő (kb. 10 USD) összegű, minden gyerekre és felnőttre egyaránt vonatkozik.
Az illetéket online a következő linken keresztül, befizetni: https://lovebali.baliprov.go.id/
Vagy letölthető a Love Bali nevű alkalmazás, melyen keresztül szintén lehetőség van a befizetèsre. Az online fizetés után az e-mail címetekre érkezik egy voucher, amit érkezéskor kell bemutatni.
De helyben, itt Balin is be lehet fizetni a 10 USD illetéket.


Ezen felül Balira érkezés előtt vámnyilatkozatot online kell kitölteni és QR kódot kérni a beutazás előtt 2 napon belül (ezen a linken lehet ezt megtenni: https://ecd.beacukai.go.id/cdonline.html). Ezt a belépésnél fogják kérni.

Fontos megjegyzés: Az útlevélnek legalább 6 hónapig érvényesnek kell lennie, különben Indonézia NEM enged be az országba, a légitársaság pedig NEM enged fel a repülőgépbe. Útlevél szükséges Balira történő utazáshoz, mielőtt utaznál győződj meg arról, hogy útleveled érvényes-e.

Magyarországhoz képest +7 óra, a magyar nyári időszámítás idején +6 óra az időeltolódás.

Nincs kötelező védőoltás. Ajánlott oltásokért keresd háziorvosodat.

IGEN, mindenképpen szükséges az Utas- és Baleset és Poggyászbiztosítás az út időtartamára! Baleset betegség esetén e nélkül nagyon sokba kerülhet a kezelés!

Sztornó biztosítás nem kötelező, de nagyon ajánlott, ezzel bármi történik, visszakaphatod a teljes befizetett összeget!

Ha általunk jössz Balira vagy nálunk foglalod a reptéri transzferedet, akkor mi már a reptéren fogunk várni! Érdemes tudni, hogy Bali nem rendelkezik megfelelő tömegközlekedéssel, ezért vagy taxit bérelsz vagy személyes sofőrt fogadsz fel. <br>Bár csak egy hivatalos repülőtéri taxi szolgálat létezik, de rengeteg “illegális” taxisofőr áll az érkezési csarnokban, akik ajánlják magukat. <br>Ne törődj velük. Vagy utazz hivatalos taxival vagy foglald le nálunk a reptéri transzfert (utóbbi a legbiztonságosabb és legkényelmesebb!).

Nem. Bali egy sziget Indonéziában. Indonézia (kb 300.000.000 millió lakos!) több min 17.000 szigetből áll és Bali egy a sok közül. Bali sziget fővárosa a sziget délnyugati részén fekvő Denpasar.
<br>A festői szépségű sziget ma már világszerte ismert, divatos nyaralóhely, lakóinak mindennapi életét a hindu vallás és a szigorú közösségi hagyományok szövik át. Művészeti és kulturális szempontból is különleges hely a világban, mindenképp egy olyan hely amit látnunk kell!
<br>Bali közvetlen környékén található Lembongan és Penida-sziget, melyek kihagyhatatlanok az idelátogatóknak.


<br>Indonézia a világ legnagyobb muszlim országa népességét tekintve, Bali viszont az egyetlen hindu sziget, ahol a lakosság 78%-a hindu vallású. Hindu kultúra a balinézek mindennapos életének része. A többiek muszlim és keresztény vallásúak. <br>Mindennaposak a vallásos és egyéb jellegű ünnepi szertartások. Balit az ezer templom és az istenek szigetének is nevezik.

Bali szigete egész évben látogatható, az időjárás nem befolyásolja jelentősen a programokat, bár célszerű olyan vezetővel utazni aki tudja melyik napszakban merre érdemes kirándulnunk, mert bizonyos helyeken egyes napszakokban eltérő a felhősödés és az eső mennyisége. A helyi vezetők erre nem nagyon figyelnek, ezért is érdemes minket választani!
Bali szigeten két évszakot különböztetünk meg: a száraz évszak április végétől novemberig, az esős évszak pedig decembertől áprilisig tart. A száraz évszakban valóban kevés a csapadék, meleg, száraz, napsütéses idő van. A széljárás kellemes, júliusban, augusztusban viszont felerősödik egy kicsit (de nem zavaró). A levegő páratartalma kicsit kevesebb, mint az esős évszakban.
Esős évszakban több a csapadék, de ez elsősorban a hegyvidéki területekre érvényes. Bali sziget déli részén viszont – és itt van a szállodák többsége – még az esős évszakban is kevesebb a csapadék, és inkább éjjel eshet az eső. A széljárás gyengébb, vagy éppen semmi, a levegő páratartalma 70-95%.
A hivatalos időjárás jelentést nem érdemes nézegetnünk, mert ezek szinte mindig esőt jeleznek, miközben szinte állandóan süt a nap.
Az óceán vize állandóan meleg (27-31 fok), a homok azonban nem olyan látványos, mint mondjuk a Maldív-szigeteken, több helyen sekély a víz, apálynál bizony előfordul, hogy 50-100 métert is visszahúzódik az óceán. Érdemes helyi vezetőnknél érdeklődni melyik partra mikor érdemes menni.
Bali szigete majdnem az egyenlítőnél van, 11:00 és 15:00 óra között lehetőleg ne tartózkodjunk a tűző napon!!!
Használjunk minimum 30-as faktorú naptejet, és ismételjük a naptej felvitelét óránként! A napszúrás megelőzésére viseljünk kalapot!

A sziget legjelentősebb nyelve a Bahasa balinéz és az indonéz. A balinéz emberek többsége kétnyelvű és mindkét nyelvet beszéli. A megnövekedett turistaforgalom miatt sokan beszélnek már angolul.

Balin nem menő dolog az agresszív viselkedés! Mosollyal szinte mindent hamarabb és jobban eltudunk intézni!
<br>Ne simogassuk meg a helyi gyermekek fejét, ez szent testrésznek számít!
A balinézek sokszor késnek, számukra értelmetlen a kapkodás, a rohanás. Nem sietnek. Mi se tegyük.
<br>A balinézek melegszívű és mosolygó emberek. Egy mosoly és a „Terima Kasih” (Köszönöm) kifejezéssel sokszor sok mindent meg lehet oldani. Ha le akarjuk nyűgözni a helyieket, akkor a „Suksuma” balinézül a Köszönöm-öt mondhatjuk. Bali tele van színes és szertartásokkal és látványos kultúrával. <br>Nagyon örülnek, ha érdeklődünk a kultúrájuk felől, fényképeket készítünk róluk. Indonézia többi részétől eltérően Bali hindu vallású, de az iszlám lakosságú területeken a legjobb, ha a nők szerényen öltöznek. Ide tartoznak a Gili, Lombok, Java stb.

Rengeteg hivatalos (authorized Money changer) és kevésbé hivatalos pénzváltó, és ATM (bankautomata) áll rendelkezésre. Vigyázni kell a váltásnál, egyes helyeken bizony pórul járhatunk! Sose váltsunk olyan helyen, ahol túl jónak ígérkezik a kiírt árfolyam!!! Ha készpénzt szeretnénk kivenni ATM-ből, azt bankból vagy bankban, esetleg supermarketen belül lévő ATM-ből tegyük. Kerüljük az utcán lévő, vagy zsúfolt helyeken található ATM-ket!!!
ATM készpénz felvétel tranzakciós összege banktól eltérő, egyszerre kivehető maximum összeg 3.000.000 IDR (kb 60.000 HUF), melynek költsége kb 1.000 – 2.500 HUF.

Naponta 2-nél többször ne vegyünk fel ATM ből pénzt!

Hitelkártyát sok helyen elfogadnak és biztonságos használni, de nem mindenhol lehet ezzel fizetni!

Az USD-t és Eurót minden pénzváltó elfogadja. Azonban a 2003 előtt nyomott, szakadt, gyűrődött, festékes USD-vel nem érdemes próbálkoznunk, ezt nem váltják.
Pénzváltáskor mindig legyünk körültekintőek, számoljuk át a kezünkbe vett összeget!
Indonézia hivatalos pénzneme az indonéz rúpia (IDR). IDR-t Magyarországon nem lehet váltani, csak Ázsiában, így valutát (pl. USD, EUR) kell vinni magaddal. Legyünk óvatosak, amikor IDR adunk ki a kezünkből, jól számoljuk meg a nullákat! Árfolyam 100.000 IDR = kb. 2.200 HUF.

Délkelet Ázsia nem drága, sőt olcsó bizonyos termékekben. Balin lehet olcsóan és lehet drágán is étkezni. A Bintang (helyi finom sör) ára 25 000 IDR (500 HUF, 3,3 dl) és 50 000 IDR (100 HUF, 1 l) között van. <br>Napi étkezésre (reggelin kívül) számolni lehet kb 5.000 – 6.000 HUF/fő összeggel. Egy Nasi Goreng (helyi rizses étel) kb 30.000 IDR-be (600 HUF) kerül. <br>Az alkohol és a koktélok sajnos drágák, egy koktél kb 100 000 IDR-be (2.000 HUF) kerül.

Meleg van kint! Egész évben! Bali, Komodo, Lembongan, Penida és Gili-szigeteken is.
Csak könnyű nyári ruhákat, papucsot és szandált érdemes hozni. Egy vízi cipő és egy könnyű esőkabát jól jöhet.

Balin nagy és olcsó a választék, így ruhákat itt is lehet vásárolni.

Csúcs! Jól felszerelt, és külföldieket is ellátó kórházak vannak Balin.
Azonban a kórházakban és az orvosoknál is minden esetben helyben ki kell fizetni az ellátást, illetve a biztosítási kötvény alapján a helyiek felveszik a kapcsolatot a biztosítónkkal és ha minden rendben van csak ezt követően látnak el bennünket!
Az Utasbiztosítás tehát kiemelkedően fontos, hogy érvényes legyen!

Gyógyszereket is lehet kapni, a helyi gyógyszertárak jól felszereltek, minden van amire szükség lehet. Természetesen a folyamatosan szedett, orvos által felírt gyógyszereket érdemes magunkkal hozni!

Bali egyértelműen biztonságos! Mindig is békés sziget volt, az egyetlen az egész indonéz szigetvilágban egészen a 2002 és 2005. évi robbantásokig. A támadások óta azonban az indonéz kormány nagyon komolyan veszi a terrorizmus fenyegetését, és intézkedéseket tesz a jövőbeli támadások megfigyelésére és megelőzésére. <br>Ami az utcai biztonságot illeti, Balin, különösen Ubudban és Sanur beach-en nagyon kevés erőszakos bűncselekmény fordul elő. Ennek ellenére legyünk óvatosak és körültekintőek. Ha Kuta beach-en járunk az esti órákban, akkor kifejezetten figyeljünk értékeinkre, táskáinkra, zsebünkre, mert erre utaznak a Jáváról érkezett muszlimok.

A trópusi éghajlatnak és a fantasztikus izgalmas tevékenységeknek köszönhetően Bali kiváló üdülőhely kisgyermekes családok számára. Számos üdülőhely, hotel, szálloda gyermekklubot és gyermekgondozási lehetőséget is kínál, így anya és apa pihenhet, tudva, hogy a gyerekek biztonságban vannak.

Igen, a helyi ételek az erős fűszerek miatt néha kifognak az emberen. Nagyon hasznos ilyenkor az Imodium és egy kis diéta. Néhány óra alatt helyre hoz bennünket ez a kezelés. Érdemes kerülni az első pár napban a csípős és fűszeres kajákat, míg a gyomrunk hozzászokik. 🙂
<br>Komolyabb gyomorpanasz esetén orvoshoz kell fordulni.

Nagyon sok különböző, köztük olasz, japán és néhány német étterem található Balin, de érdemes megkóstolni a helyi ételeket, a bátrabbak nagyon olcsón tudnak enni az éjszakai piacokon.
<br><br>Figyelem! Az árak nem magasak, magyar viszonylatban talán még olcsó is. A legtöbb étterem 10-21% adót és felszolgálási díjat is felszámol, érdemes előre megnézni az étlap alján ezt.
<br>Az indonéz és balinéz konyha erősen fűszerezett.

NEM, Indonéziában a csapvíz hasmenést okozhat.
Igyunk palackozott ásványvizet, üdítőt, amit minden boltban lehet kapni.

A jéggel készített italok nyugodtan fogyaszthatók, gyári jeget használnak mindenhol.

 

Bali szigeten rengeteg vásárlós hely van! Apró ajándék tárgyakat, ruhákat, ezüst ékszereket kimondottan olcsón vehetünk.<br>Az utcán mindenütt alkudni kell, sok esetben az alku a felajánlott ár 20%-nál kell kezdődjön, így megegyezünk valahol a kezdő ár 40-60%-nál. A hivatalos kereskedelmi egységekben (szupermarket, nagy bevásárló központok) azonban nem lehet alkudni.
Legelterjedtebb boltok az Alfamart, Indomaret, Minimart, Coco Marts, Circle K, melyeket szinte mindenhol találni. A legnagyobb szupermarketekben minden, de tényleg minden kapható! 🙂

 

<br>


<br>

Lehet behozni alkoholt (pl. pálinka, vodka, whisky) Balira, de a feladandó poggyászba kell beletenni vagy megérkezést követően a Duty Free Shopban megvásárolni. Hivatalosan 1 liter szeszes ital hozható be, amit a vámon ellenőrizhetnek.

Borravalót adni Balin nem kötelező, de méltányolt (értékelik a helyiek). Az éttermek olykor adót, szerviz díjat számolnak fel, melynek értéke 10%-tól akár 25%-ig is terjedhet. HA meg vagyunk elégedve a szolgáltatással, akkor szívesen fogadják a borravalót, de nem várják el.

Balin nincs igazi tömegközlekedés. A „Bemo”-t a beszálláshoz le kell inteni, kiszálláskor pedig kopogni kell az ablakon, vagy előreszólni a sofőrnek. A menetdíj nagyon olcsó, de ez is alku tárgya.
<br>Autót vagy motort bérelni nemzetközi jogosítvány birtokában lehet. A közlekedési morál és a szabályok jelentősen eltérnek a nálunk megszokottól. Baleset esetén csak a fehér ember lehet hibás!
<br>Rövid távolságokra célszerűbb taxival közlekedni. Olcsó, de itt is alkudni kell, vagy bekapcsoltatni a taxamétert. Bár ezt este és éjjel nem nagyon teszik meg, tehát még fontosabb az előre alku!
<br><br>Sok sofőr kínálja szolgáltatását az utcákon, a „transzport” szót emlegetve.
Óvatosnak kell lennünk, mert az előre kialkudott összeg néha nem fedi a valóságot, mivel belépők, parkolók és egyéb címszavakkal elkért további díjakkal bizony meg kell fejelnünk a kialkudott pénzt.

A magyar mobiltelefonok működnek Balin, de érdemes egy helyi SIM kártyát venni, mivel ezzel nagyon olcsón tudunk internetezni és ingyen hívásokat fogadni, indítani. Kártyafüggetlen mobil kell ehhez! A Telkomsel és XL szolgáltatók a legnagyobbak, ahol a Telkomsel egész Indonéziában (így Balin is), az XL pedig csak Balin (kevésbé Lembongan, Penida, Gili-sziget) használható.

Európai konnektor van Balin, így nem kell átalakítót hozni. Ha sok kütyünk van, amit tölteni szeretnénk, akkor érdemes hosszabbítót vagy elosztót hozni.

A Bali Denpasar Ngurah Nemzetközi Repülőtér ingyenes wifi-vel rendelkezik, és könnyen lehet csatlakozni a hálózathoz (240 perc ingyenes). A legtöbb étterem és szálloda ingyenes WiFi-vel rendelkezik.

A szállodák többségében a szobát déli 12 órakor el kell hagyni az elutazás napján. A csomagokat megőrzésre le lehet adni a recepción, mi magunk pedig még strandolhatunk vagy vásárolhatunk. Ha valakinek este indul a repülőgépe, de a szobát addig igénybe szeretné venni, jelezni kell, és felár ellenében estig ott lehet maradni.

Tölts nálunk egy csodálatos vakációt Bali szigetén. Segítünk a szervezésben és Veled vagyunk a nyaralás ideje alatt is! 

Szeretettel várunk!

Rólunk

Komplett utak

Fakultatív programok

Reptéri transzferek

Hotel foglalás

Bali

Jáva

Komodó

Vietnam

Gyakori kérdések

Befektetések Balin

I Love Bali Center
Bali – Denpasar – Jalan Danau Tamblingan Road 75
Email: ilovebalicenter@gmail.com
Phone: +36 30 261 7843
WhatsUpp, Viber: +36 30 261 7843

© 2024 Created by I Love Bali Center

Minden jog fenntartva